Categoriesinwestycja w nieruchomość

W czasach, kiedy nie jesteśmy pewni jak wysokie będą nasze emerytury albo czy w ogóle będziemy je otrzymywać, każdy chce się zabezpieczyć na przyszłość. Zastanawiamy się, w czym najlepiej ulokować nasze pieniądze, żeby mieć z tego znaczny profit teraz i nie martwić się o swój byt na starość. Jednym ze sposobów inwestowania, cieszącym się ogromną popularnością, jest kupno mieszkania.

Takie mieszkanie możemy przeznaczyć np. na wynajem. Nie musimy posiadać ogromnej willi czy luksusowego apartamentu w kamienicy. Opłacalne może być już wynajęcie kawalerki w dobrej lokalizacji studentom lub młodemu małżeństwu. Zapewnia to stały, comiesięczny przypływ gotówki. Jest jednak obarczone ryzykiem, że lokatorzy będą problematyczni, dojdzie do trudności przy ich wyprowadzce lub dokonają jakiś zniszczeń.

Innym sposobem na inwestycję w mieszkanie jest jego kupno w okazyjnej cenie i sprzedaż z zyskiem. W tym przypadku musimy włożyć trochę więcej wysiłku, ponieważ tańsze mieszkania to zwykle te zadłużone, w starym budownictwie lub przeznaczone do znacznego remontu. Jednak już nawet lekko odświeżony lokal, z nowymi podłogami i odmalowanymi ścianami sprawia na potencjalnych kupcach lepsze wrażenie i umożliwia szybszą i korzystniejszą sprzedaż.

Ceny mieszkań będą raczej rosły niż spadały, dlatego jeśli dysponujemy dodatkową gotówką, warto pomyśleć o inwestycji w nieruchomość.