Kredyt mieszkaniowy
CategoriesFinansowanie

Nieruchomości to najlepsza lokata pieniędzy. Gotówka nie jest bezpieczną inwestycją. Systemy walutowe w poszczególnych krajach różnią się między sobą. Do tego wszystkiego dochodzi również inflacja, która obecnie jest rekordowo wysoką. Kupując dom lub mieszkanie lokujemy oszczędności. W ciągu kilku lat możemy na nich nieźle zarobić. Najnowsze badania przeprowadzone zaledwie kilka dni temu bardzo dokładnie wskazują wzrost cen nieruchomości na przestrzeni kilku ostatnich lat. Dokładnie mówiąc, ceny wzrastają średnio o dwadzieścia procent w ciągu roku. Uzyskanie takich odsetek na lokacie bankowej jest po prostu niemożliwe. Oczywiście każdy kredyt hipoteczny wiąże się z ryzykiem. Nikt przecież nie wie, jaka będzie inflacja i stopy procentowe za kilkanaście lat. Niejeden analityk finansowy potrafi się bardzo pomylić w tej kwestii. Poza tym wszystko jest uzależnione od różnych czynników. Każdy kalkulator kredytowy jest w stanie obliczyć nasze raty i koszty tylko dzisiaj. W zeszłym roku każdy analityk finansowy twierdził, że stopy procentowe po prostu muszą wzrosnąć w następnym roku.

W marcu 2020 prawda okazała się zupełnie inna. Stopy procentowe spadły jeszcze bardziej, a do wszystkiego przyczynił się korona wirus. Analizując wszystkie te przypadki, należy stwierdzić, że przepowiadanie przyszłości związanej z finansami jest bardzo trudne. Trzeba być po prostu jasnowidzem. Niemniej jednak kredyty hipoteczne świetnie napędzają budownictwo.

Deweloperzy mają się obecnie bardzo dobrze i mogą pochwalić się rekordowymi zyskami. Zwłaszcza w dużych miastach ceny mieszkań poszły znacząco w górę. Przeciętnego Kowalskiego po prostu nie stać na nową nieruchomość. Tylko kredyt hipoteczny pomoże spełnić marzenie o własnym kącie. Niemniej jednak nie każdy może ot, tak sobie pomyślałam życzyć pieniądze na nowe mieszkanie lub dom. Trzeba przedstawić zaświadczenie o dochodach, a także mieć pieniądze na wkład własny. W dzisiejszych czasach banki wymagają około 10 procent wkładu własnego. Niektóre procedury można oczywiście pominąć. Warto skorzystać z doradcy kredytowego. Najnowsze badania rynku finansowego bardzo dokładnie wskazują, że ponad połowa Polaków nie ma zielonego pojęcia o kredytach. Każdy bank ma inne wymagania. W jednym nie dostaniemy ani grosza, a w drugim bez najmniejszego problemu pożyczymy kilkaset tysięcy złotych. Szukajcie, a znajdziecie, to stare powiedzenie doskonale sprawdza się w przypadku kredytów.

W dzisiejszych czasach budownictwo jest bardzo powiązane z sektorem bankowym. Kredyt hipoteczny pozwolił już spełnić marzenie niejednego Polaka. Jeśli tylko chcemy obliczyć koszt naszej pożyczki, pomoże nam kalkulator kredytowy. W internecie można znaleźć go bez najmniejszego problemu. Ogólnie mówiąc, deweloperzy prężnie rozwijają się dzięki bankom. Większość klientów nie mogłaby kupić nieruchomość z oszczędności. Cały sektor bankowy należy zatem ocenić bardzo pozytywnie. Takie właśnie działania znakomicie napędzają naszą gospodarkę narodową. Wszyscy na tym skorzystamy.