CategoriesDeweloper tips & tricks

Jak znaleźć dobrego dewelopera?

Deweloper to inaczej inwestor lub przedsiębiorca, zajmujący się rynkiem nieruchomości pierwotnych. Za budowaniem nowych obiektów stoi szereg innych zadań, takich jak: dbałość o uzyskanie wszelkich pozwoleń, prowadzenie dokumentacji, współpraca z architektami, podwykonawcami, biurami nieruchomości, i nie tylko. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem prac oraz oddanie lokali do użytku, to podstawowe zadania firmy deweloperskiej. Warto zaznaczyć, że przedmiotem inwestycji są nie tylko mieszkania, ale także wszelkie lokale komercyjne jak hotele, biurowce lub sklepy. Czytaj dalej „Jak znaleźć dobrego dewelopera?”

Categoriesbranża nieruchomości ceny nieruchomości

Dlaczego ceny mieszkań w Polsce cały czas rosną?

Dlaczego ceny mieszkań w Polsce cały czas rosną?
Według danych GUS mieszkania w Polsce są coraz droższe. Od 2015 roku wzrosły aż o 45,5%. Z zastrzeżeniem, że dużo bardziej ceny podnieśli sprzedający na rynku wtórnym niż deweloperzy. W ciągu ostatniego roku koszt zakupu nieruchomości mieszkalnej wzrósł o 10%. Dlaczego tak jest? Przeczytaj koniecznie.
Czytaj dalej „Dlaczego ceny mieszkań w Polsce cały czas rosną?”

CategoriesDomy

Dom od dewelopera

Zakup domu od dewelopera, czyli wybór odpowiedniego miejsca do zamieszkania na długie lata jest jednym z najważniejszych w życiu. Co zrobić, żeby była to wymarzona ostoja, do której będziemy wracać? Czy warto kupić gotowy dom od dewelopera?

Kupno domu zaprojektowanego i wykonanego według planu, który założył w inwestycji deweloper, z pewnością wiąże się z wygodą i zminimalizowaniem biurokracji. Nie oznacza to, że zadbanie o sprawy urzędowe nas zupełnie ominie, ale uniknięcie troszczenia się o pozwolenia na budowę ułatwia życie. Mając gwarancję, że do robót zostali wybrani jedynie sprawdzeni wykonawcy, możemy być spokojni o wysoką jakość materiałów i włożoną w projekt pracę. Zazwyczaj plusem inwestycji w nieruchomości mieszkalne zrealizowane przez dewelopera jest lokalizacja, bowiem duża firma ma często szanse na zakup gruntów tam, gdzie pojedynczy inwestor nie mógłby sobie na to pozwolić. Zaletą jest także budowa części wspólnych na osiedlach. Jeśli zdecydujemy się na kupno domu od dewelopera, to możliwe, że w naszej nowej lokalizacji będziemy mogli cieszyć się placem zabaw czy zaplanowanymi terenami zieleni. Warto zapoznać się z atrakcyjnymi ofertami i wybrać coś dla siebie.

CategoriesDomy Mieszkania

Gdzie warto zamieszkać – zalety mieszkań i domków jednorodzinnych

Posiadanie szczęśliwego życia, kochającej się rodziny oraz bezpieczeństwa, które chce osiągnąć większość z nas. Stanowią one o pewności siebie i umiejętności dbania o bliskich. Aby jednak zrealizować te marzenia, konieczne jest posiadanie miejsca, w którym będzie się przebywać. Jeśli rozważasz zakup mieszkania w bloku lub budowę domu, to co powinieneś wziąć pod uwagę? Czytaj dalej „Gdzie warto zamieszkać – zalety mieszkań i domków jednorodzinnych”

nieruchomości pandemia
Categoriesbranża nieruchomości

Jak rynek nieruchomości zmienia się przez koronawirusa?

Początek kwietnia dla Polski był niezwykle ciekawy z perspektywy inwestorów, analityków finansowych oraz osób, które interesuje wynajem nieruchomości. Napływające z różnych źródeł statystyki i wyniki z poszczególnych sektorów gospodarki ujawniają, jakie rozmiary nabiera kryzys w tym sektorze gospodarki. Czytaj dalej „Jak rynek nieruchomości zmienia się przez koronawirusa?”

Categoriesinwestycja w nieruchomość Mieszkania

Nieruchomości i kilka sposobów na inwestowanie w mieszkania oraz domy!

Nieruchomości to jedne z najlepszych sposobów na inwestycje. Inwestować w nieruchomości można jednak na wiele sposobów. W tym tekście przedstawiamy kilka ciekawych sposobów na inwestowanie w nieruchomości, które będą nieco bardziej oryginalne lub bardziej niecodzienne. Czytaj dalej „Nieruchomości i kilka sposobów na inwestowanie w mieszkania oraz domy!”